Otse põhisisu juurde

Uus vana Saksimaa pealinn Dresden

Tänane päev algas veidike hiljem kui eelnevad. Hommikust läksime sööma alles kell 8.30. Pärast hommikusööki tuli meil endil kaasa pakkida lõuna, sest plaanis oli minna Saksimaa pealinna Dresdenisse. Dresdenisse sõitsime koos kuue Rumeenia juhendajaga. Bussisõidu ajal otsustas Veiko rääkida meile oma eilsest külaskäigust Porsche tehasesse. Juttu jätkus pea kahkes tunniks. 
Kohale jõudes parkisime bussi Elbe jõe kaldale Carola silla alla, kus ootas meid giid, kes tutvustas linna ja selle ajalugu. Dresdenis asuvad hinnalised kunstikogud, tuntud ooperiteatrid ja silmapaistvad ehitised paljudest stiiliperioodidest. Veidi enne II maailmasõja lõppu toimus Dresdeni pommitamine, mille käigus linn peaaegu hävis. Sõjajärgselt ehitati paljud hooned uuesti üles ja tänaseks on ebaõnnestunud ehitised lammutatud ning lühikese aja jooksul on taastatud palju vanu arhitektuuriväärtuslikke hooneid. Näiteks Frauenkirche (Naistekirik), maapäevahoone, kuningaloss, ooperihoone jpm.


Pärast ekskursiooni oli natukene vaba aega ja seejärel sõitsime Volkswageni tehase juurde. Tehases nägime uusi ID (intelligent design) põhimõttel valmistatavaid elektriautode mudeleid, mida veel ei saa osta, aga viie aasta pärast juba võib-olla. Veel nägime, kuidas ja milliste osade kaupa pannakse kokku Volkswageni elektriautosid. Saime teada, et Volkswageni tehases toodetakse päevas 36 elektriautot päevas, aga Porche tehases kuni 600. Nägime töötavat koosteliini (näiteks istmete, armatuuri, rehvide, esiklaasi paigaldust), kus tegutsesid nii inimesed kui robotid. Töötajad kandsid kindaid ja valget tööriietust. 

Tagasi jõudnud, otsustasime jätkata enda traditsiooni - mängida võrkapalli. Kuna päev oli väga palav, läksime basseini ujuma. Basseini ääres kuulasime jaanipäeva laulu ja nautisime õhtut. Suplesime pea tund aega ning pärast seda asusime lauatennist mängima. Kui sellestki villand, otsustasime väiksema grupiga vaadata filmi ja oligi aeg põhku pugeda.


Tänase päeva kokkuvõtte koostasid Anete ja Meril. Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ühtsuses peitub jõud

Täna ärkasid ja jõudsid hommikusöögile KÕIK ilma ergutamiseta. Söögiks, nagu ikka, sai teha võileibu ja/või krõbinaid piimaga.  Kell üheksa hakkasime Matthew'ga erienvaid lõbusaid asju tegema. Päeva märksõnadeks oli töö rühmas, ülesannete jaotamine, täitmine ja koostöö.  Alustuseks viis Matthew meid õue, et üle rääkida eelmisel päeval räägitu, seejärel pidime moodustama rühmad ning koosseisu valikut põhjendama. Edasi asusime ülesannete kallale. Esmalt pidime tegema läbi ühe viktoriini, millele vastamine demonstreeris iga rühma koostöö ja tööjaotuse tõhusust. Sellele järgnes analüüs. Seminari teises pooles moodustasime uued rühmad ja ülesanded olid sellel korral nö füüsilisemat laadi. Näiteks tuli igal rühmal ehitada 36 joogitopsist püramiid ja alustada tuli selle tipust, lisades iga reaga alumisi korruseid. Ülesanne ostuts päris keeruliseks, aga oli samas ka hasarti tekitav. Päris valmis ei saanud püramiid ühelgi rühmal ja lõpuks ehitasime selle ikkagi alt üles.  Järgmises ülesande

Issanda loomaaed on kirju

Tänane hommik algas viimase kohtumisega Matthew'ga ning rääkisime esmamulje kujunemisest. Saime teada, et uutes olukordades uute inimestega kohtumisel kujuneb arvamus üksteisest 15 sekundi jooksul. Silmside, naeratus, käepigistus aitavad luua usaldust ja on võtted, kuidas luua endast head muljet.  Seejärel tegime kokkuvõtte ja andsime tagasisidet õpipäevadest Gut Wehlitzis Google Jamboardis.  Lõpuks saime kätte tunnistused kursuse läbimise kohta.  Peale seda suundusime bussi ning sõitsime Leipzigi loomaaeda, kus nägime loomi alates selgrootutest ja kaladest orangutanide ja krokodillideni välja. Loomaaias kohtasime selliseid loomi, keda paljud meist nägid elusuuruses esimest korda. Esindatud olid erinevad maailmajaod, näiteks Aafrika, Austraalia, Ameerika jne. Lindegi oli nii väikseid ja värvilisi kui suuri ja uhkeid.  Pärast loomaaeda läksime ülejäänud Leipzigi linna võimalusi uurima. Üle tee minnes tuli hoolega jälgida trammide liikumist, et mitte trammi alla jääda. Tänane linn ol

Tagasi koju

Hakkaski läbi saama meie aeg Saksamaal Gut Wehlitzis. Laupäeva hommikul pakkisime kohvreid ja kotte, koristasime tube, pesime põrandaid, viisime prügi välja, viisime ka voodipesud pesukorvi. Pärast hommikusööki asusimegi teele. Teekond oli pikk, üle 800 km hotellini Delfina, mis asus Poolas üpris Leedu piiri lähedal. Õnneks sai vahepeal söömas ja tualetis käia või niisama jalgu sirutada. Pühapäeva hommikul startisime juba Poolast, koduni oli nüüd sõita natukene alla 800 km. Bussisõit oli küll pikk ja päevad olid väga palavad, aga siiski mängisime bussis lauamänge, ajasime juttu, tegime nalju ja magasime.  Tagasi Randu jõudsime õhtul kella 20 paiku. Kõik vanemad olid juba meid ootamas. Reis oli pikk ja koduigatsus oli suur, millest tulenevalt valdasid meid nii rõõmu- kui ka kurbusepisarad. Olime õnnelikud, et olime kodus, nägime perekonda, samas olime kurvad, et see vahva õpireis läbi sai ja õpetaja Reet meiega hüvasti jättis.  Kokkuvõtet aitasid koostada Carola ja Liisa.